O tvůrcích

Petr Stinka
PeS foto
Před pár lety by mě rozhodně nenapadlo, že se někdy budu podílet na organizaci akce True Yoga Day. Kdyby se mě v té době někdo zeptal, co si myslím o józe, tak bych mu s despektem oznámil, že to jsou takový ty divný lidi, co nejedí maso, tvářej se hrozně duchovně a provozujou podivný cvičení, u kterýho se vlastně nehejbou :o)

V roce 2010 mi doktor doporučil jógu jako řešení problémů se zády a tak mě přítelkyně zavedla na první hodinu Ashtanga Vinyasa Jógy k Pavlovi. A já začal docela rychle měnit názor…

Zjistil jsem, že při józe si člověk fyzicky pořádně mákne. Našel jsem ve svém těle svaly, o kterých jsem netušil, že existují a naučil jsem se je ovládat a používat. Poprvé v životě jsem dokázal pořádně uklidnit a uvolnit svoje tělo. A taky svoji mysl. Navíc jsem na lekcích i společných víkendech poznal spoustu skvělých lidí, se kterými je radost trávit čas. Jóga mě baví, pomohla mi měnit sebe i svůj život.

Na organizaci True Yoga Day jsem se začal podílet jednoduše proto, že mi takový seminář přišel jako výborný nápad. Sám rád poznám další styly i lektory. Doufám, že se zase něco naučím, změním zase nějaký názor a potkám další zajímavé lidi. Vím, že si tenhle seminář skvěle užiju a myslím si, že vy také.

 

Pavel Hub
foto ja
Z úvodního textu o True Yoga Day bude možná někomu připadat, že haním všechny nové druhy cvičení, které v názvu obsahují slovo jóga. Sám jsem ale začínal s power jógou a nebýt jí, jen těžko – pokud vůbec – bych se dostal k ashtanga vinyasa józe a hatha józe, ze kterých power jóga vychází.

Netoužil jsem po žádné askezi, po prolívání těla slanou vodou, ani po uctívání kdovíjakých božstev, ale říkal jsem si, že když je power jóga pouhým cvičením jógových pozic a to ještě téměř bez rytmu a přesto mně díky ní začal život teprve bavit, co potom dokáže systém, ze kterého power jóga vzešla?

A právě díky ashtanze, která se stala nejen mou nejoblíbenější jógovou školou, ale vedení lekcí tohoto stylu také mým povoláním,  mně do sebe začalo zapadávat vše, co jsem se do té doby o józe dozvěděl. A ani účinky na sebe nenechaly dlouho čekat. Konečně jsem se zbavil vpadlého hrudníku, nosem se mně najednou začalo dýchat lépe než pusou a neustálé teoretizování nahrazovala stále více praxe.  A já se o to chtěl  podělit s co nejvíce lidmi.

Těší mě proto, že se sešli tak skvělí lektoři, kteří to vidí podobně, a že se díky nim a Petrovi začaly plány, které jsem měl dlouhou dobu jen v hlavě, měnit ve skutečnost. Těší mě, že vás na tuto srdeční záležitost mohu pozvat a těším se, že si tu předposlední listopadovou neděli skvěle užijeme ;-)  

=> KOUPIT VSTUPENKU