Lektoři

Carmen Rodriguez Hochstrasser (Jóga nidra)
Carmen
Vyrostla ve Švýcarsku a k józe se dostala díky otázkám, na které ve svých šestnácti letech hledala odpovědi a nenacházela je. Od té doby jógu aktivně praktikuje; ta se jí nejenom stala cestou k objevení sebe sama, ale také jí otevřela dveře k osobnímu růstu a skupinové práci s ostatními lidmi. Vedle jógy se zajímala o řadu metod fyzického pohybu, které také praktikovala, studovala anatomii lidského těla a způsoby relaxace. Aby porozuměla lidské bytosti v celé její šíři, věnovala se též meditačním technikám jako zen, vipassana, jóga nidra nebo kriya jóga.
Carmen považuje za důležité udržovat rovnováhu mezi cvičením mysli a těla; podle ní bychom měli posilovat „dialog“ mezi naším tělem, myslí a srdcem a naučit se rozlišovat jejich hlasy, abychom všechny tři části spojili a v harmonii používali ve svém každodenním životě.
V lekcích, které Carmen vede, se hluboce spojíte se svým dechem a naučíte se ho používat pro zrelaxování, rozpuštění fyzických i psychických blokací a otevření vnitřního prostoru. Fyzické cvičení jógy se snaží předat v podobě „meditace v pohybu“, ale stejně tak se v jejích lekcích setkáte se statickou meditací v sedu nebo lehu.
V individuálních lekcích Carmen poskytuje transpersonální terapii, ve které používá celou řadu metod, např. emoční výcvik (emotional education), psychomagické léčebné rituály, relaxaci pomocí vizualizace nebo regresivní či holotropní dýchání.
Carmen vede lekce v angličtině, případně v němčině, s překladem do češtiny.


=> Stránky Carmen

 

 

Marta Tovtová (Ajurvéda v kuchyni)
marta_tovtova
Marta Tovtová ve své práci propojuje hlubokou moudrost starověké ájurvédy a čínské medicíny.
Tradiční čínskou medicínu studovala v Irsku na International School of Acupuncture Galway a v Čechách na TČM Bohemia. Následně absolvovala postgraduální semináře na TČM Bohemia, České Sinobiologické společnosti, zahraniční webináře Giovanii Maciocia a další. Studiu jógy a ájurvédy se věnuje od roku 1997. Jejími učitely jsou Šrí Ánandí Má, Šrí Dilípdží Pathak, Dr Vasant lad a Godfrey Devereux.
Marta má soukromou praxi a specializuje se zejména na potíže s trávením, gynekologické a urologické problémy, alergie, nemoci dýchacího ústrojí, oslabenou imunitu a problémy s nadváhou. Dále je lektorkou TČM Bohemia a Akademie zdravé výživy. Přednáší, pořádá kurzy vaření.
 

=>Stránky Marty

 

Stanka Bittnerová (Očistné techniky)
Stanka
Cvičí jógu od roku 1997.
Je zakladatelkou Tradiční školy jógy a Institutu Jógové terapie v ČR.
Studovala:
– v letech 2006 – 2008 I. třídu na FTVS UK Praha – trenérská škola (licence A – nejvyšší trenérské oprávnění)
– tříletou traditional yoga studies v Kanadě – Dr. Feuerstein + 150 hodinový kurz ve stejné škole
– II. třídu trenérství v Českém svazu jógy
V roce 2006 absolvovala rekvalifikační kurz poradce pro správnou výživu, výživu sportovců a zdravou životosprávu (Mahra)
V roce 2009 absolvovala kurz trenérství kulturistiky a fitness, licence B
 

=> Stránky Stanky

 

Pavel Hub (Ashtanga Vinyasa jóga, Pránájáma)
foto ja
Pavel začal s praxí Ashtanga Vinyasa jógy v roce 2003.
Učil ve známých pražských studiích Dance Perfect, Factory Pro (Holmes Place), Fit Top, Fortuna Fitness, Cybex (Hilton Prague), Fit & Jóga Rubeška, Pavla Club nebo v buddhistickém centru Lotus.
Účastnil se seminářů renomovaných učitelů, mj. Georga Wögingera, Dalibora Štědronského, Dannyho Paradise, Nancy Gilgoff, Andrewa Epplera nebo Borise Georgieva.
Absolvoval Adjustment Clinic s Nancy Gilgoff a Adjustment Training s Georgem Wögingerem.
V minulosti spolupracoval s CK Lenka – víkendové pobyty s jógou a v rámci teambuildingových aktivit spolupracoval s Agenturou PD a Adventura Teambuilding.
Jeho současná lektorská činnost zahrnuje kromě vlastních hodin a lekcí ve World Class Fitness také soukromou a firemní klientelu (mBank, Quinta – Analytica), semináře (Palestra VŠTVS, Studio Majda Agency, TS Kredance, Fitness Cat) a víkendové pobyty.
=> Stránky Pavla

 

Georg Wöginger (Hatha jóga)
Georg foto
Georg začal v roce 1987 s meditací a autogenním tréninkem a v roce 1994 s ásanami, nejprve podle Shivanandy a po několika měsících, inspirován Oskarem Hodosim, také s dynamickým stylem vinyasy, který zahrnoval tantrické a šamanistické prvky. Brzy poté, inspirován Peterem Mackem a Davidem Swensonem, začal studovat samotnou Ashtanga Vinyasa jógu.
Georg přivezl Ashtanga Vinyasa jógu do Prahy, kde žil až do roku 2005.
Jako kineziolog a na masáže a detoxikaci zaměřený terapeut, na svých seminářích odkrývá vzájemný vztah mezi psychologickými a energetickými aspekty cvičení a rozdílnými vrstvami našeho já.
Jako otec tří dětí transformoval svou praxi jógy do mnohem jemnějších a snazších, přesto praktických a účinných sérií.
Jeho semináře jsou vždy plné zábavy a plné :-)
 

=> Stránky Georga

 

=> KOUPIT VSTUPENKU